Új technikát tanultak a szuper-haladó rajzolóink!
Mit mond a szakértő szemed, mivel készültek az alábbi képek?
Festés? Pasztell?
Eláruljuk!
Mindkettő!
Az összes kép vegyes technikával készült,
festékkel és pasztellkrétával!
Olvasd tovább és elárulunk minden részletet!
Kinek ajánljuk?
Ezt a technikát azoknak ajánljuk, akik elvégeztek legalább egy pasztell>>> és legalább egy festő>>> tanfolyamot vagy elvégezték az online pasztell>>> és online festő>>> tananyagainkat, azaz ismerik mindkét technika alapjait. Ismerik a színelméletet, tudják hogyan kell bánni a festékkel és a pasztell krétával egyaránt.
A fenti képeket is olyan tanulóink festették, akiket magunk között is csak úgy hívunk, hogy "szuper haladók", mert már szinte minden tréningünkön részt vettek.
Milyen eszközre lesz szükséged?
A papír a kulcsa mindennek! Ezek a képek egy olyan speciális pasztell papírra készültek, amelyek bírják a nedvességet. Tehát a papírnak dörzsisnek kell lenni a pasztell miatt, kellően vastagnak, hogy ne hullámosodjon a víz miatt, és finom szemcsésnek, hogy a több rétegű pasztellport is elbírjon. No nem volt könnyű beszerezni, mert Magyarországon nem lehet ilyet kapni. A német amazonon rendeltük, egy angol cég szállította a francia gyártmányú papírt:o), de érdemes volt kitaposni az utat, mert öröm rajta dolgozni és a végeredmény is lélegzetelállító!
A festék tekintetében sima temperát használtunk, mert az akrilfestéken csúszik a kréta.
A krétákat illetően követtük a klasszikus pasztellképek elkészítésének a módját, azaz először kemény, puha, majd lágy krétákat használtunk. Az első réteg félkemény Rembrandt krétával készült, a második puha Pannoncolor krétával, a harmadik pedig a a csúcsminőségű extra lágy Sennelier krétákkal.
Hogyan kell csinálni?
Első lépésként szénnel előrajzoltuk a képet!
A második lépés volt, hogy temperával alá festettünk. Az aláfestésen sok múlik, mert figyelni kell az egyszínű negatív és pozítv formákat, a tónuskülönbségeket, a tompa és fényes színeket. Magad is láthatod, hogy az aláfestés után is már felismerhető a kép, látszik, hogy mit ábrázol.
A festés után pedig kiválasztottuk a képnek egy-egy részletét és a kemény, puha és lágy krétákat egymásra építve megcsináltuk az eget, a fákat, a folyót, a stéget és végül a füvet. Hátulról haldtunk előre.
Ha szeretnéd Te is kipróbálni ezt a technikát, jelentkezz
haladóknak szóló vegyes technika tanfolyamunkra>>>
vagy gyere el a balatonföldvári alkotótáborunkba!>>>
Nézd meg, hogyan tanulhatsz tőlünk!