Tájképfestés akvarellel - így csináld!
Az akvarellfestés igazi kuriózumnak számít a festési technikák között! Előnye, hogy légies, könnyed és elképesztően egyedi képeket lehet vele készíteni.
Hátránya (amiért sokan sosem próbálják ki), hogy borzasztóan nehéz javítani, ha hibázol.
A tanítványaink az első akvarell képek elkészülése után teljesen beleszeretnek ebbe a technikába, mert ki tudják vele fejezni a saját művészi stílusukat.
Ebben a bejegyzésben 6 fázisfotón keresztül követheted, hogyan festjük meg a Szabadság hidat naplemente idején.
Hogyan fess tájképet akvarellfestékkel?
A tájképek szerelmeseinek kifejezetten érdemes kipróbálni az akvarellfestést, mert sokkal kevesebb idő alatt lehet vele részletesen kidolgozott festményeket készíteni.
Ha fotó alapján szeretnél festeni, akkor neked kell kitalálni, hogy az egyes részeket milyen ecsetkezelési technikával kell kidolgoznod.
Sőt! Azt is önállóan kell meghatároznod, hogy a kép egyes területeit milyen akvarell technikával kell megfesteni.
Azt szoktuk ajánlani a tanítványainknak, hogy először repro képeket (mások által megfestett képek) készítsenek, mert szuperül be lehet gyakorloni rajtuk az ecsetkezelést és a "hogyan fess" technikákat.
Na, de térjünk is a lényegre! Mutatjuk, hogyan készíthetsz csodálatos tájképeket akvarellfestékkel!
1. lépés
Az előrajzolást mindenképpen akvarell ceruzával érdemes végezni. Mivel az akvarell ceruza vízzel oldható, nem kell tőle félned, hogy a festésnél látszani fognak az előrajzolás vonalai.
2. lépés
Ha már sokat festettél akrillal és olajjal, akkor tudod, hogy mindig azt tanítjuk, hogy a legsötétebbtől haladunk a legvilágosabb színek felé.
Kérlek, hogy egy percre felejts el mindent, amit korábban a festésről tanultál. Elsőre meglepő lehet számodra a következő lépés.
Ha akvarellfestékkel dolgozol fontos, hogy a legvilágosabb színektől haladj a legsötétebbek felé!
3. lépés
Ha akvarellel festesz arra figyelj, hogy kevés festéket használj, sok vízzel hígítsd és lazúrozás technikával dolgozz.
Lazúr technika: A reneszánsz és barokk kor mesterei előszeretettel alkalmazták. A lazúr azt jelenti, hogy valamilyen festőszerrel egészen áttetszőre hígítjuk a festéket. az ilyen áttetszővé vált festék, alól „áttűnik” az alatta lévő szín.
4. lépés
A finom részleteket az akvarell ecset hegyével tudod szépen kidolgozni.
5. lépés
Tájképek készítésénél hatalmas előny, hogy nem kell olyan sok réteget felvinned a vászonra, mintha akrillal vagy olajjal dolgoznál. Így sokkal több időd marad a finom részek kidolgozására.
6. lépés
Utolsó lépésként fesd meg a legsötétebb árnyalatokat. Ezzel tudod kiemelni a képet és igazán élethűvé varázsolni.
Ha már haladó szinten vagy, azaz festettél már akrillal, olajjal, vagy temperával és szívesen kipróbálnád azt a technikát, amit az emberek 70%-a sosem merne, akkor várunk sok-sok szeretettel.