Így fess lenyűgöző tájképeket akvarellfestékkel!
Ebben a bejegyzésben 6 fázisfotón keresztül bemutatjuk, hogyan tudsz csodálatos tájképet és festeni akvarellfestékkel.
Megosztunk veled 2 hasznos tippet amivel, ha nem tisztába 100%, hogy nem fog sikerülni a képed!
A bejegyzés végén mesélünk egy érdekes történetet, ami Velence utcáin történt meg velünk és köze van az akvarell festéshez! :)
Hogyan fess tájképet akvarellfestékkel?
Ha rajongsz a tájképekért, akkor mindenképpen próbáld ki, hogy akvarellfestékkel dolgozol. Sokkal gyorsabban tudsz bonyolultabb képeket festeni a segítségével.
Olvass tovább és megtudod, milyen lépésekre figyelj, ha tájképet szeretnél készíteni akvarellel.
1. lépés
Ahogyan már az épület festésnél olvashattad az előrajzolást mindenképpen akvarell ceruzával érdemes végezni. Mivel az akvarell ceruza vízzel oldható, nem kell tőle félned, hogy a festésnél látszani fognak az előrajzolás vonalai.
2. lépés
A tájképek festésénél is igaz az aranyszabály: a legvilágosabb színektől haladj a legsötétebbek felé!
3. lépés
Ne feledd! Kevés festéket használj, sok vízzel hígítsd és lazúrozás technikával dolgozz.
4. lépés
Az apró részletek kidolgozásakor az akvarell ecset hegyével dolgozz!
5. lépés
Tájképek készítésénél hatalmas előny, hogy nem kell olyan sok réteget felvinned a vászonra, mintha akrillal vagy olajjal dolgoznál. Így sokkal több időd marad a finom részek kidolgozására.
6. lépés
Utolsó lépésként fesd meg a legsötétebb árnyalatokat. Ezzel tudod kiemelni a képet és igazán élethűvé varázsolni.
2+1 dolog, amit mindenképp tudnod kell az első akvarell képed elkészítése előtt!
- Az akvarell papír fehér színénél nincs fehérebb színű festék. Ezért a legvilágosabb/fehér területeket az akvarell festésnél ki kell hagyni/üresen kell hagyni, azaz nem festünk rá semmit.
Ha azt akarod, hogy tuti ne follyon rá a festék a fehér területre, akkor kitakaró folyadékkal fesd le azt a felületet és akkor véletlenül sem fog rákerülni semmilyen szín a fehér felületre. Száradás után le lehet dörzsölni a kitakaró folyadékot a képről így fehéren marad a lap.
- Javíthatósága a legnehezebb az akvarellfestéknek! Nem lehet korlátlanul átfesteni, világosítani egy képet úgy, mint az akril vagy olajfestéknél.
Amíg nedves a kép, addig viszonylag könnyen javítható, de száradás után már korlátozottak a lehetőségek. Előre el kell tervezni, hogy mit hogyan fogsz csinálni a festés során. Ezért elsősorban haladóknak ajánljuk ezt a technikát.
+1 ÉRDEKESSÉG:
Firenzébe jártunk, ahol az utcai festők akvarellel festették meg a mintaképeket piciben, amiket meg lehetett vásárolni.
Ha kiválasztottad, hogy melyik kép tetszik, akkor az akvarell mintakép alapján olajjal festették meg a nagyban, és azt adták el a vásárlóknak.
Tehát az akvarellt gyors vázlatok elkészítésre is lehet használni, de továbbra is az olaj a festés királynője.
Ha már haladó szinten vagy, azaz festettél már akrillal, olajjal, vagy temperával és szívesen kipróbálnál egy igazán különleges technikát, amivel rövid idő alatt elképesztően élethű képeket tudsz készeni, akkor várunk sok szeretettel!