Egy kép két technika
A képet festőkéssel és ecsettel készítettem el. A háttér minden vonása késsel, a női alak pedig ecsettel készült.
A legsötétebb színek (égetett sziéna + fekete keveréke) kerültek fel elsőnek, majd ezt követték az egyre világosabb színek.
Önmagában is használtam az égetett sziénát, a kraplakkot, a vöröset, a testszínt és a fehéret a háttér megfestéséhez.
A festőkés használatakor könnyebb dolgod van, ha megvárod amíg az alsó rétegek megszáradnak, mielőtt a világosabb rétegeket felviszed, de ha a kést kissé oldalára döntöd és finom mozdulattal, nem rányomva viszed fel a következő rétegeket, akkor nem feltétlenül kell megvárni, hogy megszáradjon az alsó réteg.
Ki kell próbálni mi esik a kezedre.
A női alak megfestésekor először csak a ruhát és a kalapot festettem meg első rétegben, figyelembe véve, hogy hol van világosabb, hol van sötétebb színfolt.
Ezután szárazecset technikával vittem fel a következő rétegeket. A ruha megfestéséhez, kraplakkot, vöröset, narancssárgát és feketét használtam.
Ez után jött a bőr megfestése. Itt is az első réteg célja az volt, hogy a fő színfoltok a helyére kerüljenek. Majd utána kezdtem el a színfoltok összedolgozását. A bőr színének a kikeveréséhez érdemes használni narancsrága+kevés kék+fehér színeket, vagy kraplakk+zöld+fehér színeket.
Működik úgy is, ha égetett sziénába vagy természetes sziénához adsz fehéret. A testszinű festék ehhez a bőrszínhez nem volt annyira jó, túl világos volt.
Fesd meg Te is otthon a képet a cikk segítségével.
Nézd meg, hogyan tanulhatsz tőlünk!