Mit fogsz megtanulni?
1-3 Grafit rajzolás
Elsőként megismered tőlünk a valósághű rajzolás elméleti alapjait és a jobb agyféltekés módszer fortélyait, ami tökéletes kezdése lesz művészi utadnak. Ezután megtanulod a tökéletes állatportré és portrérajzolás lépéseit, a haj, szőrzet, szem, orr, száj rajzolásának trükkjeit, valamint a különféle árnyékolási technikákat is.
4. Inverz rajzolás és háromszín technikák
Ez a lecke a színes képek készítésére készít fel. Megismered az inverz és a három szín technikás rajzolás. Még nem kell ismerned a színkeverést, de máris olyan hatású képeket tudsz ezekkel a technikákkal készíteni, mintha már színes lenne.
5-8 Pasztell kréták
Ebben a részben pasztell leckéket kapsz az alapoktól! Elmerülhetsz a színelmélet és színkeverés világában, valamint megismerheted a pasztellfestési stílusokat és hogy mikor, és hogyan alkalmazd őket. Tájképi elemeket, portrékat festesz és rajzolsz pasztell krétával, megtanulod a porpasztell kezelését és az 5 legfontosabb krétatechnikát!
9-12 Akril festés és festőkés technikák
A tananyag témája a festészeti alapok lesznek, mint például a színelmélet, színperspektíva, színkeverés, ecsethasználat. Megismerheted a tájképfestés alapjait, a felhők, víz, sziklák, fák, bokrok készítésének titkát, a perspektívikus ábrázolást és a mélység érzet elérésének módját, emellett pedig portré festésben is lesz részed.
13-15 Inverz festés, monokróm képek
Az inverz technikát most már nem csak fekete-fehérben próbálhatod ki, hanem színesben is. Egy monokróm képet kell elkészítened, melynél az eszközben most sincs megkötés. Választhatsz, hogy festesz vagy pasztell krétával rajzolsz. A feladat ebben az esetben annyival bővül, hogy a fekete-fehér színek mellett egy tetszőleges 3. színt is használsz az alkotásban.
16-17 Vegyes technikák
A vegyes technikák gyakorlása során 2 különböző eszközt fogsz használni képeid megalkotásában. Ez lehet akrilfesték, tempera, pasztell kréta vagy ceruza.
18-19 Csendélet és portré rajzolás valód modell alapján
Ebbeb a leckében már túllépünk a referencia fotóról rajzolásnál és áttérünk a valós modellekre. Először egy csendéletekkel kezdünk, mely során az eszköz tetszőleges, lehet ceruza, szén, pasztell, ecset, majf megtanulod lerajzolni valaki arcképét úgy, hogy a modell ott ül elötted.
20-24 Olajfestés
A következő néhány lecke során megismered az olajfestés eszközeit, összehasonlítva az akril festékkel. A tanulás során fogsz festeni olajjal csendéletet, tájképet, alakot és portrét is.
25 Kompozíció és perspektíva
Ebben a leckében a perspektívák helyes ábrázolására fókuszálunk, épületeket, utcarészleteket ábrázolsz majd különböző szemszögekből.
26-30 Saját stílus kialalkítás
Most egy kicsit elrugaszkodunk a fotóról rajzolástól és kipróbálunk különböző stílusokat, valamint ötvözzük az eddig tanultakkal azért, hogy végül megtaláld a sajátod. Ötvözzük például az Op Art stílust a realista műfajja, a kollázs, az akril öntés és az absztrakt technikát az eddig tanultakkal, valamint a kubista stílust is megismerjük.
31-34 Akvarell festés
Ez a rész az akvarell festésről és akvarell ceruza használatának gyakorlásáról fog szólni! Készítesz majd virágokat, csendéletképeket, megmutatjuk, hogyan tudsz lenyűgöző tájképet készíteni, elsajátítod az alakfestés trükkjeit és megtanulsz portrékat is festeni akvarellel.
35-36 Karikatúra rajzolás
Ez a tananyag kifejezetten szórakoztató lesz! Megtanulhatod, hogyan tudsz vicces karikatúra rajzokat készíteni szeretteidről, ismerőseidről! Először azt tanulod meg, hogyan kell fekete-fehér karikatúrákat készíteni, majd áttérsz a színes verziókra!
37-38 Alakrajz valós modell alapján
Ebben az anyagrészben az alakrajzolást fogod gyakorolni, ahol először élőből egy fabáburól kell rajzot készítened, majd egy élő modellel kell elvégezned ugyanezt a feladatot. Így megismerheted a test arányait, valamint hogy hogyan változik meg a testrészek helyzete, formája bizonyos pozíciókban.
39-40 Panpasztell
Itt fogod megismerni a panpasztell technikát és a hozzá kapcsolódó eszközöket, valamint elkészítesz majd egy fotorealisztikus portrét segítségével.
41-42 Tollrajzok
Ez a két lecke a tollrajzolásról fog szólni, melyben megismered a monokróm tollkép készítését, mely során a fekete-fehér-kék-piros színeket használjuk, majd áttérünk a színes tollrajzokra.